יעוץ ניהולי תפעולי

ארגונים בעולם התחרותי והדינמי שבו אנו פועלים כיום, חייבים לשאוף ולפעול למען שיפור מתמיד, ייעול התהליכים בהם עוסק הארגון, למיצוי הפוטנציאל, על מנת להגיע לתוצאות הרצויות במינימום עלות ובמקסימום תועלת.

מטרתנו ב – BIMIO הינה לסייע לכם לעבוד נכון ניהולית ותפעולית וכתוצאה להיות יעילים ורווחיים יותר. 

כמנהלים ויועצים מתחום הנדסת תעשיה וניהול, נתחיל את העבודה אצלכם באבחון ארגוני - תפעולי, הכולל מיפוי של המצב הקיים.

מיפוי מצב קיים כולל נושאים כגון: מטרות ויעדי הארגון, מבנה ארגוני, הגדרות תפקיד ותחומי אחריות, תהליכי עבודה, מערכות מידע ובקרה, ממשקים, פורומים, נקודות חוזק ונקודות חולשה, מעקב ובקרה ועוד.

על מנת לבצע את המיפוי בצורה מיטבית נשתמש בכלים המקצועיים המגוונים שיש בידינו,  ראיונות עומק עם אנשי מפתח בארגון (מנהלים ועובדים), ניתוח נתונים, בחינת תהליכים, נהלים ומבנה הארגוני, תצפיות ועוד.

אנו מאמינים, כי קבלת תמונת מצב מלאה על הארגון, אפשרית רק כאשר בודקים את המרכיבים עליהם מושתת הארגון: אנשים, מבנה ארגוני, תהליכי עבודה ושגרות ניהול.

לאחר המיפוי וניתוח מלא של המצב הקיים נזהה וננתח את הפערים בין הרצוי והמצוי ונגבש ביחד אתכם כיווני פעולה והמלצות לשיפור. ההמלצות נוגעות בנושאים הבאים ואחרים: שינויים במבנה הארגוני, שינוי ושיפור של תהליכי עבודה, שימוש במערכות מידע ופתרונות טכנולוגים, בניית תהליכי מעקב, בקרה ומשוב אפקטיביים ועוד.

לאורך כל הדרך, אנו מקפידים כי כל השינויים וההמלצות יעלו בקנה אחד עם החזון של הארגון, מטרותיו ויעדיו.

על בסיס ניסיוננו המצטבר אנו יודעים לומר כי ארגון הוא ארגון, בין אם הוא ארגון העוסק בתחום מתן שירות, או ארגון פיננסי, חברת הייטק, או תעשיה. כל ארגון יעבוד בצורה המיטבית רק אם נשקול ונבחן את כל הפרמטרים המרכיבים אותו ומייחדים אותו כארגון: אנשים, תהליכי עבודה מוגדרים, ברורים ויעילים, מבנה ארגוני מותאם, ממשקי עבודה מוגדרים, תשתיות מידע ותהליכי מעקב ובקרה. 

נשמח להיפגש אתכם על מנת למממש ביחד את הפוטנציאל הגלום בתהליך המוצע.

ניהול פרויקטים

פרויקט הינו סט פעולות שמטרתו השגת יעדים מוגדרים תוך עמידה בלוח זמנים ותקציב. ליועצינו ב- BIMIO ניסיון רב בהובלת פרויקטים. אנו מזמינים אתכם להשתמש בשירותינו בתכנון ובקרת פרויקטים. נבצע שימוש במיטב המתודולוגיות והטכניקות ונייצר את הכלים כדי להשיג את מטרות ויעדי הפרויקט.

ניהול הייצור ותפ"י

ניהול ייצור איכותי, בעלויות נמוכות תוך מתן ערך מוסף ללקוח, היא הדרך להתחרות בעולם העסקי כיום. תהליכים, כאוסף הפעולות המביאות לתוצאה, הם אבני היסוד בבניין שרשרת הערך הרצויה ומהווים אתגרים מרכזיים לכל ארגון. הייצור הינו ליבו הפועם של כל מפעל, בBIMIO- אנו מבינים כי תכנון מכוון מטרה, טוב ואיכותי הוא שיביא את הייצור בארגון למצב הרצוי כך שיענה על הביקוש בעלות המינימלית, תוך עמידה ביעדי רמת השירות. תפ"י הינו הגורם המאפשר תכנון מיטבי, מדידה ובקרה, תחקור והסקת מסקנות וסיוע בקבלת החלטות אסטרטגיות וטקטיות. 

אנו ב-BIMIO יודעים לבנות ולצייד את גורם התפ"י בכלים ובשיטות אשר יביאו לייצור מקסימלי ואיכותי במינימום עלויות וזאת באמצעות ניהול תהליכים: תכנון דרישות חומרים, תכנון ומתן הוראות ייצור, תכנון קיבלת ואיזון קווים, ניהול פק"עות, הגדרת מדדים ויעדים ובקרתם, טיפול בנושאי איכות והובלת תהליכי שיפור מתמיד. כאמור, ניהול נכון של התפ"י הינו גורם מכריע בהצלחת המפעל. פנו אלינו וביחד נצייד את התפ"י בכלים הדרושים לשם יצירת תהליכי שיפור והתייעלות מתמידים.

ניהול רכש ולוגיסטיקה

הסביבה העסקית הגלובאלית בה אנו משתתפים מחייבת אותנו בתכנון, הקמה וניהול של תהליכי רכש ולוגיסטיקה מתקדמים. הרכש הינו חלק משרשרת האספקה שכוללת בתוכה את תחומי היבוא והיצוא, השינוע והלוגיסטיקה. אנו ב-BIMIO מציעים לכם את ניסיוננו בניהול תחומים אלו. נבנה עבורכם כלים ושיטות לניהול נכון ואיכותי אשר יסייעו לארגון לצמצם עלויות ולהגדיל תפוקות במטרה להשיג את יעדי הארגון.

ניהול מלאי

המלאי הינו מרכיב מרכזי בכל ארגון עסקי. חשוב שהמלאי ינוהל באופן בו יהיה במקום הנכון, בזמן הנכון ובכמות הנכונה. אנו מציעים לכם שירותי ייעוץ, מתן כלים וליווי צמוד כדי לגבש מדיניות מלאי, ניתוח המלאי ובניית מודלים לעיתוד מלאי וזאת בהתאם לרמת השירות הרצויה. אנו מפעילים טכניקות ושיטות מוכחות כדי לצעוד עם הארגון לעבר השגת אופטימיזציה וחסכון בעלויות.

ניהול רזה

BIMIO מתמחה בהטמעה ויישום של מתודולוגיית הניהול הרזה- Lean Management. מתודולוגיה ניהולית, אשר שמה דגש על הקטנת הבזבוז ואספקת ערך מוסף ללקוח. השיטה מתמקדת בייעול זרימת המידע והחומר באופן פשוט ויעיל, על ידי הקטנת הבזבוזים, כפי שיושם במפעלי "טויוטה".

כלי העבודה בתורת הניהול הרזה כוללים ניתוח מתמיד של תהליכים וביניהם: עקרון הקאיזן - שיפור לטובה, שיטת הקנבן-כרטיסי מלאי, שיטת ה-Pull- ייצור במשיכה, 5S- סדר וניקיון בסביבת העבודה, VSM- מיפוי זרימת ערך ופוקה יוקה- טכניקות למניעת טעויות.

שירות לקוחות

מרכזי ומוקדי שירות לקוחות הם החוליה המחברת את הלקוחות לארגון. חשיבותו של השירות קריטית לתחושת שביעות הרצון של הלקוח וכן מהווה הזדמנות ייחודית להקניית ערך מוסף למוצר. בגישתנו, לקוחות מרוצים מייצרים מחויבות ונאמנות לארגון לאורך זמן.

ארגונים מפעילים סוגים שונים של מרכזי שירות: מרכז שירות פרונטלי, מוקד טלפוני ושירותים מקוונים.

BIMIO יודעת לתת כלים ופתרונות לניהול נכון, לסימון ומימוש הזדמנויות עסקיות וליצירת חוויית שירות חיובית בכל סוגי מרכזי השירות.

הישגים אלו יביאו להעלאת רמת שביעות הרצון בקרב הלקוחות והעובדים, ישפרו את הרווחיות ויממשו את המטרות העסקיות.